„Секогаш си била во право за сè, знаеш ти“: Петрушевска објави емотивна роденденска порака за мајка си

Точка

31/08/2020

21:30

3.068

Големина на фонт

а а а

Актерката Весна Петрушевска на социјалните мрежи објави фотографии од својата мајка, со кои ѝ го честиташе роденденот, а под нив напиша и емотивна порака.

„Чувајте си ги мама и тато блиску до себе секој миг. Среќен роденден мама, секогаш си била во право за сè. Знаеш ти“, напиша Бејби во описот на неколку заеднички фотографии со нејзината мајка.

Да потсетиме, Петрушевска неодамна го испрати својот син Кирил во САД каде што ќе заврши четврта година гимназија, а потоа ќе продолжи на студии.
Спонзорирани линкови

Маркетинг