Ја лекува болката во грлото како „од шега“: Помоќен народен лек од овој не постои

Точка

17/10/2020

22:05

5.630

Големина на фонт

а а а

Бактериите кои се таложат во усната шуплина можат да предизвикаат болки во грлото, но и воспаление на крајниците.

За среќа, народната медицина има решение и за ваквите проблеми. Овој народен лек целосно ја неутрализира болката во грлото, ги убива сите бактерии и ги решава проблемите со крајниците. 

Потребни состојки:

- 8 поголеми чешниња лук (16 до 20 ако се помали чешниња)

- ¼ главица кромид

- ¼ лажичка чили во прав

- 2 лимони

- 1 супена лажичка мед

- 1 литар врела вода


Начин на припрема:

Сите состојки ставете ги во блендер, изблендирајте и напитокот е спремен. Идеално е во текот на денот да се испие цела количина.

Подобрувањето би требало да следува по еден ден. Лекот можете да го користите сè додека не исчезнат болките во грлото, а докторите советуваат во текот на лекувањето да се исфрлат газираните пијалаци, алкохолот и цигарите.

На кој начин делува овој народен лек?

Лукот е најмоќниот природен антибиотик додека медот содржи антибактериски својства. Лимонот го подигнува имунитетот, а чилито ја подобрува циркулацијата.

Напомена: пред употреба на било кој народен лек, консултирајте се со вашиот лекар.Спонзорирани линкови

Маркетинг