Марко Новески ексклузивно за Точка ТВ: „Се верев со мојата сакана партнерка, па кај и да е ќе правам свадба“

Точка

12/02/2021

23:43

10.840

Големина на фонт

а а а

Познатиот водител Марко Новески, во моментов актуелен по квизот „Листа за 300“, деновиве беше во нашите простории.

Марко не би бил тој, ако со себе не го понесе хуморот, топлата енергија и позитивната вибрација.

Токму таков е и во одговорите на нашите 'тешки' прашања во вториот дел од интервјуто, кога ние нему му направивме квиз, кој го нарековме „Листа за аста ла виста“.

Пресмешни одговори на 'многу сериозни прашања', креирани од 'најсериозниот' колегиум во нашата редакција, кој ги работи вестите од светот.

Меѓу останатото, Марко нѝ откри и за што размислува кога е сам, кому му го подарил последниот подарок. А, зборувавме и за оној најинтересниот дел од емисиите - што се случува позади камерите.

Новинар: Цеце Николова
Камера и монтажа: Ненад Смиљковиќ


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk