Точка ТВ: Слабост за машкиот, инспирација за женскиот свет - интервју со фитнес моделот Евгенија Ризова

Точка

02/03/2021

22:27

10.728

Големина на фонт

а а а

Има само 19 години и изглед од милион долари. Младата Евгенија Ризова мами воздишки на Инстаграм со својата заводлива фигура.

Многу напорна работа, упорност, посветеност и висока цел - вака изгледа еден тренинг на Евгенија во Хотел Парк Скопје. Неодамна бевме да видиме одблизу како изгледа процесот на создавање 'совршено' тело и навистина, ништо не нè воодушеви толку колку сериозниот пристап на Ризова кон оваа физичка активност.


На социјалните мрежи постојано споделува фотографии со кои успева да ја разбуди машката фантазија и да ја инспирира женската публика, а за Точка открива од каде храброста за овој тип на фотографии и што велат нејзините родители за нив.

Исто така, Ризова е студент по медицина во Шангај, Кина, каде засега онлајн следи предавања, поради општо познатата ситуација во целиот свет.

Ве носиме на тренинг со Евгенија, а воедно и ве запознаваме со оваа прекрасна, инспиративна, млада, амбициозна и сексапилна дама.

Новинар: Цеце Николова
Видео и монтажа: Ненад Смиљковиќ


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk