Станал милионер и светска ѕвезда: Откриено колку пари заработил Шварценегер по изговорените зборови во „Терминатор“

Супермен

10/05/2021

09:20

3.362

Големина на фонт

а а а

Актерот Арнолд Шварценегер, како што знаеме, и натаму го освојува светот и публиката со својот неверојатен талент и шарм.

Славниот Арнолд Шварценегер е најпознат по улогата на „Терминатор“, а сега се дозна и колку пари заработил актерот за тоа неверојатно остварување.


Да ве потсетиме, во тоа остварување актерот глумеше во 1991 година и изговорил само 700 зборови, што значи дека за таа улога заработил 15.000.000 долари.

Седум години претходно, во првиот дел на „Терминатор“ заработл 750.000 долари. А, интересно е тоа што тогаш тој имал помалку текст кој што требало да го изговори.

Инаку, Арнолд неодамна се вакцинирал против Ковид-19 во Лос Анџелес, а своите следбеници со реченицата од „Терминатор 2“ се обидел да ги охрабри да се вакцинираат и тие против опасната болест.

„Следи ме доколку сакаш да преживееш“, изјавил тој тогаш. 


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk