Добро погледнете! Роналдо му го зададе последниот удар на Манчестер Јунајтед со новата линија на часовници

Супермен

28/11/2022

20:51

10.250

Големина на фонт

а а а

Кристијано Роналдо во вторникот на Инстаграм ја претстави новата заедничка линија на часовници создадена во партнерство со брендот Jacob & Co.

Додека новите модели Jacob & Co x CR7 се сосема посебни благодарение на нивниот уникатен дизајн, колекцијата привлече внимание од сосема различни причини. Навивачите се убедени дека португалската фудбалска суперѕвезда му упатила последен удар на Манчестер Јунајтед пред да го напушти клубот.

Збунети сте? Дозволете да ви објасниме.

Ако внимателно погледнете еден од часовниците, бројчаникот има дизајн кој го прикажува голот на Кристијано Роналдо против Јунајтед за Реал Мадрид во ЛШ во 2013 година.

Колекцијата Jacob & Co x CR7 со MunU тролинг бројчаникот доаѓа една недела по контроверзното интервју на Роналдо во кое тој го критикуваше клубот, неговите сопственици, играчи и менаџер.

Тој го искритикува клубот велејќи дека само тројца негови соиграчи биле „професионални“ и дека бил „принуден“ да го напушти клубот и покрај неговите напори да си оди за време на летото. Се чини дека фудбалската ѕвезда нашла друг начин да ги налути управата на клубот и неговите играчи - покажувајќи колекција на часовници.

Интересно е што само неколку часа подоцна беше објавено соопштение со кое се потврди заминувањето на Роналдо од Манчестер Јунајтед.

„Кристијано Роналдо ќе го напушти Манчестер Јунајтед по заедничка согласност“, се вели во официјалното соопштение на клубот.


„Клубот сака да му се заблагодари за неговиот огромен придонес за време на неговите два периоди на Олд Трафорд, постигнувајќи 145 гола во 346 натпревари, и му посакува многу среќа во иднината на него и на неговото семејство“.

Колекцијата Jacob & Co x CR7 има четири модели, од кои два се обложени со дијаманти, а почетната цена е близу 125.000 долари.

„Возбуден сум што можам да го објавам моето партнерство со Jacob & Co, еден од водечките светски брендови за часовници“, напиша Роналдо на Инстаграм.

„Ја откриваме нашата прва колекција на часовници што ја дизајнирав со мојот драг пријател Јакоб Араб“.Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk