[ФОТО/ВИДЕО] Словенката на сцената на хрватската „Дора“ само со „листови“ ги прекрила градите: Деколтето потполно го разголила, па погледите на сите биле вперени таму

Супермен

26/02/2024

18:00

6.078

Големина на фонт

а а а

Рејвен, словенечката претставничка на „Евровизија“, настапила на втората полуфинална вечер на „Дора“ во ревијалниот дел од натпреварувањето, со нејзината песна „Вероника“.

Особено внимание привлекол нејзиниот оскуден стајлинг. Имено, Рејвен како дел од стајлингот носела градник во облик на лист кој ѝ ги покривал само брадавиците, а меѓу нив се истакнала тетоважата змија.

Рејвен горниот дел на стајлингот го искомбинирала со здолниште со ист дизајн.


Инспирација за песната „Вероника“ со која ќе ја претстави Словенија на овогодишната „Евровизија“, Рејвен пронашла во Вероника Десиничка, втората сопруга на Фридрих II од Целје. Вероника воедно била и жртва на првиот регистриран прогон на вештерки во Словенија.


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk