[ФОТО] Ваква природна жена одамна не сме виделе: Има 49 години и покажа како изгледа во црвено бикини – на многумина им зададе лекција, луѓето воодушевени

Супермен

09/07/2024

16:00

3.461

Големина на фонт

а а а

Папараците ја „уловија“ Ева Лонгорија во неделата попладне додека со семејството уживаше во шармот на шпанското сонце и море на плажата во Марбела. Актерката уживаше на плажата во Шпанија, облечена во црвено бикини. Таа со својот изглед привлече многу погледи.

Познатата 49-годишна девојка максимално ужива во животот, а изгледа дека ужива и во Европа. Да потсетиме, таа минатата година со семејството се пресели од Лос Анџелес во Марбела, откако купи мега вила со шест спални соби и седум бањи на шпанскиот брег.


Латино-дивата е позната како една од најсексапилните жени на светот и редовно се наоѓа високо на тие листи, а нејзината сексапилност со годините не се намалува, напротив!


И додека Холивуд е опседнат со недостижни идеали за убавина и ја промовира идејата за совршено женско тело, дури и во 50-тите години, Ева реши да му пркоси на ова непишано правило. Таа лежерно го покажа своето тело, докажувајќи дека не бега од несовршеностите. И докажа дека изгледа неверојатно добро, особено ако се земе предвид фактот дека е една од ретките дами на светскиот џет-сет која си дозволила луксуз да старее природно и да не оди на естетски операции.


Фотографиите ја воодушевија публиката, а на социјалните мрежи и порталите има бројни комплименти. „Ми се допаѓа што не отиде под нож за да го направи своето тело да одговара на холивудските стандарди – со лажни гради и задник. Изгледа неверојатно“, „Изгледа здраво и природно“, „Можете да се види дека вежба, но таа не е опседната. Ми се допаѓа“, „Одлична е и убаво е да се види нормална женска фигура“, „За мене ова е многу повеќе отколку кога гледам пластични жени со секој мускул што е извајан“, „Фантастично“, „Совршено нормална, со фигура соодветна за нејзините години“, се само дел од коментарите.
Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk