Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Богат со вкусови, рецептот за пилешко месо „а ла Тоскана“ во кремаст сос од домати сушени на сонце е врвно уживање. Послужете со тестенини, компири или само големо парче леб за да го натопите во тој кремаст сос.