Како изгледа Нотр Дам ден по пожарот?

Силен пожар осум часа се закануваше да ја опустоши познатата катедрала Нотр Дам во центарот на Париз. Беспилотно летало ги сними огнените јазици кои што се закануваа над ова непроценливо историско богатство.