Вистинско уживање: Најбрилијантните потези и поени на Вимблдон

Зад нас е уште едно издание на неофицијалните светско тениско првенство, големиот грен слем Вимблдон кој заврши со триумфи на Новак Ѓоковиќ и Симона Халеп во најзначајните конкуренции. Ова издание на Вимблдон донесе многу спектакуларни потези, поени, размени на удари, а ако сте ги пропуптиле најдобрите тогаш имаше можност во следниве десет минути да уживате во овие мајстории.