Потезите кои ја кренаа на нозе публиката на Вимблдон: Десетте најмагични поени на Федерер

Ветеранот Рожер Федерер иако е се поблиску до својата 40. година од животот и понатаму игра страшен тенис и тоа го покажа на Вимблдон каде за влакно му избега титулата. Без разлика што на крајот не славеше, Федерер одново ја освои публиката во Лондон која дефинитивно имаше што да види од него, а еден доказ плус за тоа е следнава компилација со неговите десетте најдобри потези и поени.