Се уште има магија во неговите нозе, Меси со супер потег го исфрли од игра Лоди

Атлетико Мадрид успеа да и откине два бода на Барселона откако натпреварот заврши без победник, 2:2, а Сетиен повторно наиде на критики од јавноста. Сепак, дека не беше се така црно за Барселона на овој натпревар покажува и потегот на Лео Меси кој со една магична финта го исфрли од игра Ренан Лоди.