Авион се срушил на автопат во Калифорнија и се запалил

Мал авион слетал на автопат во Калифорнија во вторникот, удрил во камион полн со луѓе и се запалил, а во несреќата нема повредени. Авионот се срушил на автопатот во округот Риверсајд во близина на авенијата Линколн нешто по 12:30 часот, а несреќата била снимена на видео.