8 милиони прегледи за неколку часа има новиот трејлер за „Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One“

Откако беше објавен новиот трејлер за долгоочекуваниот „Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One“ со Том Круз, за само неколку часа видеото има повеќе од 8 милиони прегледи. Трејлерот започнува со тоа што Круз драматично застанува со својот мотоцикл на самиот раб на карпа, но не поминува долго пред да одлучи дека и тоа нема да го спречи да забрза. Круз се враќа како Итан Хант во продолжение на акционата франшиза, а ќе му се придружат и другите ѕвезди од „Невозможна мисија“ Винг Рејмс, Сајмон Пег, Ребека Фергусон, Хенри Черни, Ванеса Кирби и Фредерик Шмит.