Пронајдете ја неговата П точка и пружете му го најдобриот оргазам во животот

Точка

13/06/2019

18:35

6.423

Големина на фонт

а а а

Знаеме дека сигурно сте слушнале за Г точка, а дали сте слушнале за П точка?

Кога мажот ја стимулира Г точката кај жената, таа побрзо и полесно доживува интензивни оргазми, а таква точка кај мажите е П точка која е многу лесно да ја најдете отколку што мислите.

П точката е ерогена зона на телото на мажот. Во неа се наоѓаат нервните завршетоци кои пружат чувство на задоволство кога ќе ги стимулирате. Се наоѓаат на 2.5 до 5 центиметри во анусот.


„Се наоѓаат внатре во анусот и кон стомакот“ - изјавила сексологот Мишел Марс.

Не мора да влезете внатре во анусот за да доживеете П точка. Машката простата е ултимативно “копче“ кое треба да го притиснете за да го воодушевите мажот во кревет.

Може да го ставите прстот внатре во анусот кај вашиот партнер, но бидете сигурни дека вашите нокти се исечени. Ќе ви биде многу полесно доколку користите лубрикант.

Спонзорирани линкови

Маркетинг