Марадона удри по Меси и компанија: Што е дресот? Оваа Аргентина може да изгуби…

Дерби

17/06/2019

21:03

1.753

Големина на фонт

а а а

Репрезентацијата на Аргентина имаше лош почеток на новото издание на Копа Америка, поточно загуби од селекцијата на Колумбија со 2-0.

„Гаучосите“ одиграа очајно прво полувреме, но се поправија во вториот дел и создадоа неколку шанси кои не ги искористија за да на спротивата страна противникот казни и дојде до голема победа. Нормално овој резултат и настапот донесоа критики за Лионел Меси и компанија, а незбежен беше и коментарот на легендарниот Диего Армандо Марадона кој во свој стил им испрати порака на избраниците на Скалони:

-Дали сфаќате дека и Тонга може да не победи, постои престиж кој го градевме со удари. Нека се потсетат како сите го напуштивме Перу, кога ни ги скршија микрофоните. Што остана од тоа? Што е дресот? Дресот кој го чувствуваш, го навредувате дресот вие кучкини синови, -рече Марадона.Спонзорирани линкови

Маркетинг