Инфлуенсерката ги покажала своите несовршености: “Не му должите на светот совршени гради”

Точка

28/06/2019

21:05

5.506

Големина на фонт

а а а

Со доаѓањето на топлите денови многу жени се чувствуваат несигурно поради својот изглед и се грижат за несовршеностите, а токму на тоа се осврнала инфлуенсерката Сара Никол Лондри која на Инстаграм ја следат 374 илјади луѓе.

Покрај фотографијата на која позира во едноделен костим за капење, Сара открила што мисли за тоа дали жените треба да се чувствуваат несигурни во сопственото тело. 

View this post on Instagram

You don’t owe the world a two piece bikini. You don’t owe them perky boobs and a flat stomach, either. You don’t need to apologize for your bloat that day, or explain why you’ve gained those extra 15lbs. ⁣ ⁣ But, it’s also ok if you do. It’s ok to wear a two piece. It’s ok to have perky boobs and a flat stomach. It’s ok to share why you’re bloated. It’s ok to talk about those 15lbs, perhaps even normalizing a flux in weight. ⁣ ⁣ In the realm of body confidence many feel pushed to get there. There’s a pull between wanting to be accepted, wanting to be as confident as somebody else is, and also just wanting to feel comfortable, too. ⁣ ⁣ Let this be the final message...⁣ ⁣ Just come. ⁣ Just show up. ⁣ However you are today. ⁣ ⁣ If you wear full jeans in the summer because you’re not ready for shorts, thanks for being here. ⁣ ⁣ If you rock a two piece and own your cellulite and stretch marks, thanks for being here. ⁣ ⁣ If you’re bloated and PMSing or holding extra weight but came anyway, thanks for being here.⁣ ⁣ If you’ve got perky boobs and a flat stomach, naturally or not, thanks for being here. ⁣ ⁣ The point is not (and never will be!) HOW you show up. The point will always be just that you DID. ⁣ ⁣ Just happy you came. ⁣ Thanks for being here. ⁣ 👙 #gifted by @laleleibikini

A post shared by Sarah Nicole Landry (@thebirdspapaya) on

“Не му должите на светот дводелно бикини. Не му должите ни совршени гради ниту рамен стомак. Не мора да се извинувате ако вашиот стомак е надуен тој ден или да објаснувате како сте ги добиле тие вишок 6 килограми. Но, во ред е и ако носите дводелно бикини, имате совршени гради или сакате за зборувате за вишокот килограми”, напишала таа.

“Многу чувствуваат дека се присилени да го засакаат своето тело. Постои поврзаност помеѓу желбата да ве прифатат, да бидете самоуверени како другите луѓе и желбата да се чувствувате удобно во своето тело”, додала Сара.

Искрената инфлуенсерка често објавува фотографии на кои ги покажува несовршеностите на своето тело, а бројните следбеници ѝ заблагодаруваат на објавите и пишуваат дека таа им помогнала да се засакаат себеси.Спонзорирани линкови

Маркетинг