16 годишен Англичанец потпиша за Барселона

Макфакс

11/07/2019

17:29

882

Големина на фонт

а а а

Фудбалскиот клуб Барселона на социјалните мрежи објави дека нејзин член од четвртокот е Англичанецот Луи Бери. Напаѓачот кој на 21 јуни наполни 16 години ќе настапува за тимот на Барселона до 19 години.

Бери во Барселона пристигна од Вест Бромвич Албион каде и започнал да се занимава со фудбалот кога имал шест години.

Стручњаците тврдат дек Бери е еден од најголемите таленти на англискиот фудбал.Спонзорирани линкови

Маркетинг