„Не ми е јасно зошто го одбивате тоа“: Ѕвездата од филмовите за возрасни открива која грешка жените најчесто ја прават во текот на сексот

Точка

20/08/2019

16:45

4.847

Големина на фонт

а а а

Дејзи вели дека ни самата таа не користела лубриканти сè додека не почнала да работи во индустријата за филмови за возрасни, а сега не може да замисли секс без тоа.

Дејзи Морган е ѕвезда во филмновите за возрасни, а во интервју за „Whimn“ ја открила грешката која паровите најмногу ја прават во кревет.

Открила дека голема грешка е тоа што голем број од жените одбиваат да користат лубриканти па водењето љубов може да им биде непријатно поради отежната пенетриција. Исто така тоа може да предизвика иритација, а тоа не е чувството кое сакате да го имате додека водите љубов со вашиот партнер.


„Верувам дека постои чудна стигма која владее меѓу жените кои користат лубриканти - тоа е показател дека старееш. Погрешно! Без оглед на хормоните или влажноста, дополнителното “подмачкување“ никогаш не е лошо. Водењето љубов го прави попријатно“ - објаснила Дејзи.

Таа исто така истакнала дека постојат поголем број лубриканти па секоја жена може да си пронајде лубрикант по свој вкус, а според неа најубави се оние кои се направени на база на вода.

Спонзорирани линкови

Маркетинг