Ливерпул ќе го награди Ван Дајк со фантастична плата

Дерби

24/08/2019

14:28

796

Големина на фонт

а а а

Ливерпул е презадоволен од инвестицијата во Вирџил ван Дајк кој до ова лето беше најскап дефанзивец во историјата, а неговите игри го натерале раководството на европскиот првак да размислува за зголемување на платата.

Не се работи за симболично зголемување на платата на холандскиот стопер, туку Ливерпул ќе му овозможи двојно поголема заработувачка на Ван Дајк, па тој неделно ќе заработува по 250.000 фунти, наместо досегашните 125.000 фунти.

Со реализацијата на овој потег, Ван Дајк ќе стане еден од најплатените фудбалери во Премиер лигата.Спонзорирани линкови

Маркетинг