Момци, внимавајте! Жените кои се занимаваат со овој спорт се многу посклони кон неверство од останатите!

Супермен

10/09/2019

17:31

4.120

Големина на фонт

а а а

Точно 2.000 жени учествувале во истражувањето на една онлајн страница за запознавање луѓе, а едно хоби било најзастапено кај жените кои изнвеверувале.

Учесниците биле прашани дали се занимаваат со некој спорт или со друго хоби, најмалку два часа неделни откако започнале некоја афера. Дури 1.168 учесници имале ист одговор, поради кој се појавува сомнеж за жените кои се занимаваат - верувале или не, со јога.


Дури 78 отсто од жените кои се занимаваат со јога признале дека ова хоби им го подобрува сексуалниот живот, а околу 52 отсто од жените кои рекле дека се занимаваат со оваа активност, во некој период од животот ги изневериле партнерите.


Исто така, луѓето кои имаат афера сакаат да трчаат, односно оваа активност е на второто место на оваа листа со 20 отсто, додека тенисот е на трето место.

Интересно е дека на 10 отсто од учесниците влијаел нивниот нов љубовник или љубовница, а само 8 отсто сакале да ослабнат. Околу 6 отсто се обиделе со новото хоби да се ослободат од стрес.Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk