Манекенка обвинета за измама: Тврдела дека ја силувал фудбалер

Точка

11/09/2019

21:27

2.803

Големина на фонт

а а а

Бразилска манекенка е обвинета за измама, после тврдењето дека ја силувал фудбалерот на ПСЖ, Нејмар.

Манекенката Нажила Триндејд и нејизниот поранешен сопруг Естивенс Алвес, обвинети се дека ја лажеле полицијата и се обидувале да го уценуваат фудбалерот, пренесуваат британските медиуми.

Алвес е обвинет за откривање на еротска содржина, која е објавена на интернет.

Нажила на полицијата во Сао Пауло ѝ рекла дека инцидентот се случил во мај во еден париски хотел.

Нејмар ги негирал тврдењата и рекол дека нивниот однос бил сосема нормален.

Случајот бил отфрлен кон крајот на јули, а полицијата навела дека нема докази против 27-годишниот Бразилец.

Обвинителството во Сао Пауло навело дека Нажила Триндејд не претставила ниту еден доказ (иако тврдела дека има), дека единствената повреда е забележана на нејзиниот прст и дека медицинската документација не може да докаже дека била силувана.
Спонзорирани линкови

Маркетинг