Оваа смеса го намалува холестеролот, а докторите се во чудо! Намирниците кои се потребни секој ги има во својата кујна

Точка

23/01/2020

12:19

5.084

Големина на фонт

а а а

Кога ќе се помеша со сок од лимон, магдоносот не само што ја стимулира циркулацијата туку и ја намалува количината на холестерол во организмот.

Оваа мешавина им помага на многу луѓе да закрепнат на брзина што докторите биле изненадени.

Состојки:

- 1.5 литар вода;
- три китки магдонос со средна големина; 
- 1 кг. лимон; 
- многу малку сода бикарбона. 


Подготовка:

Содата бикарбона измешајте ја со лимонот. Оставете го лимонот во ладна вода еден час. Загрејте ја водата додека не зоврие, а потоа оставете ја да се излади. Кога ќе се излади, исечкајте го лимонот и магдоносот и ставете ги во водата.

Покријте го садот и оставете го во фрижидер еден ден. По 24 часа изблендирајте ги сотојките.


Упатство:

Користете 10 милилитри од оваа смеса дневно и чувајте ја во фрижидер.
Спонзорирани линкови

Маркетинг