Дали е реална? Најплатената манекенка на светот објавила фотографија на која позира без шминка

Точка

25/01/2020

20:46

8.711

Големина на фонт

а а а

Откако се појави на светската модна сцена, Кендал Џенер брои само успеси и со својата појава ја симна Жизел Бундшен од модниот трон, која со години наназад беше една од најплатените манекенки на светот.

Кендал сега на својот Инстаграм профил објавила фотографија без грам шминка, а на блескавото и негувано лице ѝ завидуваат многу девојки. 


За потсетување, манекенката во интервју за “Forbes” изјави дека е пребирлива и дека не ги прифаќа сите понуди за работа, а поради тоа беше прозвана од страна на многу нејзини колешки кои ваквата изјава ја доживеаja како навреда за нивниот труд.

“Од почетокот бевме многу пребирливи за работите кои ќе ги прифаќам. Никогаш не сум била една од оние девојки кои ќе изработат по 30 ревии во сезона или што и да прават. Имав милион работи, не само ревии и сè ме измори толку многу што морав малку да паузирам бидејќи бев на раб на нервен слом”, изјавила Кендал.Спонзорирани линкови

Маркетинг