Меси немаше милост кон играч на Хетафе и со еден потег го клекна на колена

Дерби

16/02/2020

13:10

1.449

Големина на фонт

а а а

Лионел Меси на натпреварот против Хетафе уште еднаш ја покажа својата фудбалска вештина која го краси во текот на целата негова кариера.

Аргентинецот не постигна погодок во победата на Барселона од 2:1, меѓутоа еден негов потег се врти повеќе на социјалните мрежи од головите постигнати на натпреварот.

Имено, Меси со еден потег буквално го падна на колена противничкиот фудбалер, Мауро Арамбари кој долго ќе го памети ова посрамување… 
Спонзорирани линкови

Маркетинг