Македонија ЃП ги прекина тренинг-активностите

Макфакс

01/06/2020

13:22

183

Големина на фонт

а а а

По вчерашните информации дека има позитивни на вирусот Ковид-19 во редовите на фудбалските клубови Ренова и Шкендија во ФК Македонија ЃП решиле да прекинат со тренинзите.

Вчера беше потврдено дека на тестирањата на вирусот Ковид-19 позитивни биле четворица членови на ФК Ренова и двајца на ФК Шкендија

„Ние како одговорен клуб за здравјето на нашите фудбалери и сите вработени во клубот ги прекинуваме сите активности од денеска, и чекаме нови насоки од владата на РСM и ФФМ. Македонија ЃП од секогаш била за решение на фудбалот на зелените терени, но со глава во ѕид не се оди, се срамиме од вестите на некои медиуми и ги демантираме сите вести дека имаме закажано пријателски натпревар со ФК Вардар!“, стои во соопштението објавено на „Фејсбук“ страницата на клубот.Спонзорирани линкови

Маркетинг