Творецот на „Богат татко, сиромашен татко“ има совет за сите: „Моментално нема подобро место од ова за вложување пари“

Супермен

11/08/2020

10:20

2.813

Големина на фонт

а а а

Авторот на бестселерот „Богат татко, сиромашен татко“, има порака до сите: „Тој би можел да биде најбрзиот коњ во трката...“.

Американскиот бизнисмен и автор на бестселерот „Богат татко, сиромашен татко“, Роберт Киосаки, повторно споделил инвестициски совет за вложувачите кои што сакаат да инвестираат во квалитет.

Киосаки е еден од најпознатите светски бизнис едукатори, смета дека биткоинот во последниве неколку седмици покажува добри перформанси и се предвидува дека баш тоа вложување би било ''најбрзиот коњ во трката''.


Златото во 2020-та година порасна за 35 отсто, S&P за само три отсто. Среброто и понатаму е најдоброто, сè уште е 30 отсто под својата историска најголема вредност и најдобро во смисла на ограничени количини, се користи во индустријата и понатаму им е пристапно на оние со помал буџет.

Биткоинот е ''успан''. Очекувам да стане најбрзиот коњ“ - навел Киосаки.

Има заговорници и на тезата дека биткоинот веќе станал тоа, забележувајќи раст од 70 отсто од почетокот на годината.Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk