Кој автомобил на Tesla е најбрз?

Точка

11/08/2020

15:30

872

Големина на фонт

а а а

Model S, Model 3, Model X или Model Y? Кој е најбрзиот модел на американската компанија?

Tesla моментално има четири модели - S,3, X и Y, а сега имаме прилика да ги видиме овие четири модели „зад линија“.

Станува збор за Performance моделите, кои како што велат од Throttle House се „тивки, но убиствени“. Кој модел е најбрз, дознајте на видеото подолу.Спонзорирани линкови

Маркетинг