Популарниот ММА борач се почести со луксузна „Lamborghini“ јахта, вредна „вртоглава“ сума пари...

Супермен

14/10/2020

15:36

3.744

Големина на фонт

а а а

Мекгрегор се пофали со фотографии на социјалните мрежи, па ги воодушеви сите.

ММА борачот, Конор Мекгрегор, се почести со луксузна „Lamborghini“ јахта - вредна над три милиони долари. Произведувач на овој „ѕвер“ е италијанската автомобилска компанија и произведувач на пловила „The Italian Sea Group“.

Како што му доликува на еден шампион, Ирецот се пофалил со купувањето на социјалните мрежи, и објавил фотографии од презентацијата, во негова чест.

Инаку со проектот „Tecnomar for Lamborghini“ предвидено е да се изработат 63 ексклузивни верзии, а Мекгрегор ја „пазареше“ 12-та по ред, симболично избрана поради неговио бренд виски „Proper No. Twelve“.

Во друштво на својата сопруга и децата, борачот позирал во седиштето на италијанската компанија, а на социјалната мрежа Инстаграм објавил и порака „Број 12, верзијата на Мекгрегор“.


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk