Најдобар гол од корнер некогаш виден: Ова момче извело неверојатен потег за кој зборува цел свет

Супермен

19/10/2020

16:38

2.871

Големина на фонт

а а а

Ретко имаме прилика да видиме директен гол од корнер на фудбалските натпревари, а творците на таквите ремек дела се воглавно мајстори на фудбалската игра.

Меѓутоа, овојпат фудбалскиот свет остана воодушевен од еден аматер од Англија. 

Непознатото момче постигнало гол на натпревар, изведен од корнер и „без гледање“, а видеото од неговата мајсторија воодушеви милиони љубители на овој спорт ширум планетата.

Тој ја наместил топката, погледнал во камерата и на спектакуларен начин го совладал голманот на противничкиот тим.

Видеото стигнало и до легендарниот англиски фудбалер Гари Линекер кој предложил ова момче да ја добие наградата „Пушкаш“ за гол на годината.

Погледнете:


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk