Оваа пештера во Кападокија е волшебна – зошто се сите подготвени да платат „дебело“ за да спијат таму?

Точка

20/10/2020

12:15

2.277

Големина на фонт

а а а

Многумина се прашуваат: Дали станува збор за мир и совршена тишина кои што ги нуди или пак само за престиж?

Спијте мирно и како бебе - во вистинска пештера. Хотелот „Коза Кјев“ е еколошки хотел од 10 спални соби во срцето на Кападокија во Турција.

Десетте соби се наместени луксузно, со брачни кревети, туш кабини и сауни кои што нудат вистински одмор од вревата.

Секоја соба има бесплатен интернет, влечки, вода за чај или пак кафе.

Некои од собите имаат и камини, како и приватни тераси.

Ова е вистинско „прибежиште“ за луѓето кои што сакаат мир во својот живот. Овој хотел е исклучително мирен и спокоен, а нуди сè што му е потребно на човекот.

Погледнете ги фотографиите: 
Спонзорирани линкови

Маркетинг