Сите го знаеме како НБА ѕвезда, всушност бил „сексуален роб“: Ги изненади сите со својата последна одлука

Супермен

25/11/2020

18:15

3.580

Големина на фонт

а а а

Чендлер Парсонс е познат како одличен кошаркар, а до скоро играше во клубот чии бои денеска ги брани Богдан Богдановиќ.

НБА кошаркарот Чендлер Парсонс до пред неколку месеци, поточно февруари месец играше за Атланта, но потоа доби отказ.

Тој сега успеал да дојде до најважната животна одлука - да се венча. Ја запросил својата прекрасна девојка Хејли Харисон, а таа кажала „да“.


Не е ни чудно. Прво, веќе долго време се сакаат, а тој во текот на својата кариера заработил дури 126 милиони долари, па одлуката на неговата девојка сигурно не била тешка.

„Хејли, влезе во мојот живот и го промени засекогаш. Не можам да го дочекам неговиот остаток да го поминам со неа“, напишал Парсонс на социјалната мрежа Инстаграм.


Очигледно дека тој сакал да се повлече од јавниот живот затоа што претходно беше познат како Дон Жуан на НБА лигата, или како „роб на сексот“, со оглед на тоа што бил зависен од таа активност.

Се шпекулирало и дека бил во врска со познати американски старлети, како Кендал Џенер, Хејли Болдвин, Бела Торн, Џен Сетер и многу други. Сега очигледно дека тој дел од животот го оставил зад себе.Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk