Внуката на Грејс Кели во бикини кое не излегува од мода го покажа завидното тело – вака го прават тоа принцезите

Супермен

23/05/2022

20:13

9.351

Големина на фонт

а а а

Витката бринета била „уловена“ во едноделно, црно бикини кое ја нагласувало нејзината фигура на тело.

Таа денот го поминала уживајќи во капењето и сонцето, а друштво ѝ правел сопругот Дмитри Расам, филмски продуцент и син на легендарната француска актерка Керол. Парот е во брак од 2019 година, а една година претходно го добиле синот Балтазар.


Убавата принцеза од Монако, како што медиумите ја нарекуваат, иако не ја носи официјално таа титула, од врската со познатиот француски комичар и актер Гад Елмалех го има 8-годишниот син Рафаел.

„Јас не сум принцеза. Мојата мајка е принцеза, јас не сум. Јас сум внука на шефот на државата. И со тој статус добив некои репрезентативни должности, ништо многу тешко“, изјавила Шарлот Казираги во една прилика за „Vogue“, прекрасната ќерка на Каролин од Монако која е 11-та по ред за престолот.


Таа во минатото професионално се занимавала со јавање на коњи, а денес работи како ПР и амбасадорка во париската модна куќа „Chanel“.Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk