Новиот Range Rover Sport претставен во Македонија

Точка

26/09/2022

16:50

16.226

Големина на фонт

а а а

Моќен. Драматичен. Бескомпромисен. Новиот Range Rover Sport ја имаше својата премиера на македонскиот пазар со ексклузивно претставување пред вљубениците на британската марка Land Rover, со автентичен настан во просториите на продажно-сервисниот центар на Jaguar Land Rover во Скопје.

Исто како и на светската, новиот Range Rover Sport дебитираше на македонската сцена на дело и во акција, со прикажување на ултимативниот предизвик снимен во Исланд, на најголемата брана од ваков вид во светот. Се спротистави на напливот на водата што тече со брзина од 750 тони во минута искачувајќи се по каналот долг 193 m. Се демонстрираше неговата цврстина, влечна сила, перформанси и смиреност во екстремни услови.


Новиот Range Rover Sport плени со уверливиот карактер, со повеќе став од кога и да е. Драматичните пропорции, мускулестиот став и заострените површини изразуваат моќ, перформанси и агилност. Ја прифаќа редукциската природа на филозофијата за модернистичкиот дизајн, додека ги воздигнува клучните состојки на неговите гени. И во внатрешноста модернистичката филозофија продолжува, создавајќи баланс помеѓу одмерената воздржаност и емоционално изменетиот ангажман на возачот. Новиот Range Rover Sport го редефинира спортскиот луксуз во вистинска смисла.


Што и да се случува, новиот Range Rover Sport има сè под контрола. Под површината изобилува со најсовремена технологија за справување со секаков терен но и технологија за поврзан, прeфинет, модерен луксуз. Најновиот и најдобар електричен плаг-ин хибрид е погонски систем како ниеден друг. Целосно електрична способност, за речиси секое патување, бидејќи може да се поминат повеќе од 80 km со едно полнење. Електричниот плаг-ин хибрид значи и електрични перформанси. 510 КС комбинирана моќност од 0-100 km на час за само 5,4 s. Тука е динамичното воздушно потпирање, нова технологија што содржи воздушни пружини, со две воздушни комори. Ова го одржува возилото во брзите свиоци и при нагло забрзување или сопирање, а погонот на сите тркала реагира побрзо и непречено, секогаш кога ќе го свртите воланот. Поагилен на мали брзини и посигурен при големи брзини. Новиот Range Rover Sport е подготвен за секој предизвик. Пионерската архитектура на Land Rover MLA-Flex и најновите системи на шасија се во фузија за да го испорачаат највисокото ниво на динамика што досега е виден кај Range Rover Sport.


Резултатот е најпривлечниот и највозбудливиот Range Rover Sport досега кој македонската публика ексклузивно има можност одблиску да го запознае во салонот на Automobili Group.Комерцијален текстСпонзорирани линкови

Маркетинг