Том Хенкс доби почесен докторат на Харвард, па се пошегува: „Не ни посетував настава“

Супермен

26/05/2023

18:48

5.372

Големина на фонт

а а а

Добитникот на Оскар, Том Хенкс, доби почесен докторат по уметност на универзитетот Харвард.

Додека го држел својот говор во текот на примањето на докторатот, Том се пошегувал дека за разлика од оние кои ги добиле своите дипломи неколку минути пред него, тој ја добил дипломата „без да заврши ниту една задача, без да поминува време на настава, дури ни без ниту еднаш да влезе во библиотека“, пишува магазинот „People“.

„Не знам многу за латинскиот јазик. Немам вистинска страст за ензимите, а јавната глобална политика е нешто што го прегледувам во весниците непосредно пред да играм ‘Wordle’“, додал тој.

Покрај шегите, Том, кој студирал театар на колеџот Шабот и подоцна студирал на Калифорнискиот државен универзитет во Сакраменто, им испратил порака на дипломираните студенти.


„Иста е опцијата за сите возрасни кои мора да одлучат каков тип Американци ќе бидат: оние кои прифаќаат слобода и слобода за сите, оние кои не ја прифаќаат и оние кои се рамнодушни. Само првите работат на создавање совршена заедница. Останатите се наоѓаат на патот“ рече тој.

На актерот му беше подарена одбојкарска топка Харвард Веритас Вилсон (Harvard Veritas Wilson) како референца за неговиот филм од 2000 година, „Cast Away“.Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk