Вистинско уживање-18 клубови, 18 мајстории: Најтрактивните погодоци од секој тим во Бундеслигата (Видео)

Уште една сезона во Бундеслигата е зад нас, сезона во која повторно до престижниот трофеј стигна Баерн Минхен. Сепак без разлика на тоа бевме сведоци на возбудлива сезона во која сите клубови нешто ни понудија, па така во продолженија уживајте во една специјална компилација од 18 најмајсторски голови од сите тимови од елитното натпреварување од натпреварувачката 2018/2019.