Трејлерот ќе ве воодушеви: Џенифер Хадсон како Арета Френклин

Биографскиот филм за Арета Френклин, „Respect“, веројатно ќе биде новиот врв во кариерата на талентираната Џенифер Хадсон, која ќе ја глуми кралицата на соул музиката, а воедно и една од најмоќните фигури во музичката индустрија. Како режисер на филмот се потпишува јужноафриканецот Лизл Томи, додека во кастингот покрај Хадсон се појавуваат и Квин Латифа и Мери Џеј Блајџ. Премиерата e закажана за 30 декември, а дотогаш уживајте во трејлерот.