Од почеток до крај во три минути: Како се менуваше табелата во Бундеслигата

Зад нас е уште една сезона во Бундеслигата која одново заврши со триумф на најтрофејниот клуб- Баерн Минхен. „Баварците“ имаа и падови особено кога беа водени од Нико Ковач, но откако на клупата застана Ханси Флик се се промени и клубот од Минхен фати ритам, брзина, ги надмина сите пречки и дојде до нов пехар. Во продолжение, погледнете детално како се движеше и менуваше табелата низ сезоната од почеток до крај и тоа во три минути.