Ибрахимовиќ човек на одлука, Милан сигурно ја отвори сезоната во Серија А

Фудбалерите на Милан ја оправдаа фаворитската улога и славеа над Болоња со 2-0 во вечерашниот меч од првата рунда во Серија А.