Врв: Новиот Mercedes-Maybach EQS 680 е првиот електричен Maybach

Mercedes-Benz последните неколку години ги помина произведувајќи нови електрифицирани автомобили, од кросоверот EQA до седанот EQS во сите варијанти до AMG верзии со високи перформанси. Но, дури сега, со лансирањето на теренецот EQS680, луксузниот оддел на компанијата Maybach додаде електрична енергија на еден престижен модел.