Се прашувате ли како изгледа станот на најбогатиот човек на светот?

Супермен

11/06/2019

15:15

2.776

Големина на фонт

а а а

Основачот на Амазон и најбогатиот човек на светот, Џеф Безос, купил дури три апартмани во Њујорк, кои го надгледуваат Медисон Сквер Гарден.

Неговата нова колекција од скапи недвижнини вклучува пентхаус на три спрата, и уште два стана одоздола. „Wall Street Journal“, пишува дека Безос за тие 17.000 квадрати издвоил 80 милиони долари, што е една од најскапите трансакции за недвижнини за оваа година во Њујорк.

Пентахаусот се протега на три спрата, а внатре во него има и пет спални соби и четири купатила. Освен тоа има приватен лифт, голема сала за танцување, библиотека со камин и опсеваторија која се отвора во голема тераса со поглед на „Empire State Building“. Погледнете го видеото од прелуксузната недвижнина на Џеф Безос. 


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk