Новак е потешко повреден - го чека нова операција?

Супермен

11/09/2019

15:06

1.933

Големина на фонт

а а а

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ беше повреден во натпреварот против Вавринка и поради тоа мораше да го заврши овогодишното учество на УС Опен, а како што стојат работите можеби и сезоната.

Новинарот од „Њујорк Тајмс“, Кристофер Клери истакнува дека станува збор за потешка повреда на српскиот тенисер.

„Ноле би можело да отсуствува подолго време доколку прави операција или доколку неговата повреда бара одмор“ - пренесува Клери.

Новак моментално е во Швајцарија каде што во некоја клиника го лечи повреденото рамо, а можно е и да го оперира, наведува новиранот од „Њујорк Тајмс“.Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk