Светот веќе ја има фотографијата на годината - тоа не е магија, тоа е Новак Ѓоковиќ

Супермен

22/01/2020

21:59

16.035

Големина на фонт

а а а

Интересен потег на Новак Ѓоковиќ во вториот сет не им “избегал“ на фоторепортерите.

Новак Ѓоковиќ како тајфун го победи Jапонецот во 2-то коло на Австралијан опен (3:0) и закажа дуел со уште еден Јапонец во наредното коло, а одиграниот натпревар ќе остане запомнет и по неверојатниот обид на српскиот тенисер да го врати топчето кај противникот.


Обид кој на маестрален начин беше овековечен со фотографија која се заканува да биде победничка во целиот турнир.

Новак го фрлил рекетот во вториот сет, а фоторепортерите го фатиле моментот кога топчето e на него.

Гледајќи ја самата фотографија навистина изгледа како некаква магија.


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk