Нереално е секси, милиони мажи ја посакуваат, а таа вели дека досега била само со еден маж

Точка

13/02/2020

19:03

9.788

Големина на фонт

а а а

Кендис Свонпул на Инстаграм објавила жешка фотографија од одморот на Јамајка, а иако е една од најубавите жени на планетата, таа спиела само со еден маж.

Атрактивната блондинка и ангел на "Victoria's Secret", по која воздивнуваат многу мажи, е мајка на две деца, а многумина ги изненадиле тврдењата дека во животот спиела само со еден маж, со кој била од 2005-та до 2019-та година. 

Манекенката овие денови има прилично пополнет распоред поради обврските на модната недела во Њујорк, а одработила и модна ревија на славниот дизајнер Оскар де ла Рента, но изгледа дека повеќе сакала да биде на друго место.

Тоа го открила на Инстаграм, објавувајќи жешка фотографија од одморот на Јамајка, на која позира во минијатурно црно бикини.

"Од местото на кое сега повеќе би сакала да бидам", напишала кратко покрај објавата.

View this post on Instagram

🖤 🥨

A post shared by Candice Swanepoel (@angelcandices) on

Сексапилното издание на 31-годишната манекенка им се допаднало на нејзините фанови, па во коментарите и оставиле бројни комплименти.

"Изгледаш прекрасно", "Ова е вистински рај", "Убавица", "Кралица на Јамајка", "Би сакал да сум таму крај тебе", "Ти си прекрасна жена", "Те обожувам", и порачувале фановите.

View this post on Instagram

COMBINACIÓN LIBRA ♎️ - CÁNCER ♋️ Candice Swanepoel (Libra) y Hermann Nicoli (Cáncer) están juntos desde hace 12 años y tienen dos hijos. Estos dos modelos ridículamente guapos forman una combinación que al principio es difícil de armonizar, pero que dada la naturaleza cooperadora de sus dos signos, puede triunfar. Y es que tanto Libra como Cáncer tienen mucha iniciativa, pero enfocada hacia distintas áreas y por eso les cuesta trabajo ponerse de acuerdo. Libra actúa de forma abierta y en base a argumentos lógicos, mientras que Cáncer tiende a avanzar en zig-zag (y a veces en reversa, nomás pa’ destantear) y de preferencia sólo revela su objetivo hasta que ya no le queda de otra. El rodeo de Cáncer le parece desgastante a Libra, mientras que la frialdad con la que Libra aborda ciertos temas, desconcierta a Cáncer, que siempre tiene el corazón a flor de piel. Lo bueno es que Libra es de naturaleza amable y buenos modales, algo que suaviza su mensaje y eso le ayuda a Cáncer a bajar la guardia y confiar en el signo de la balanza. A Cáncer le gusta estar en familia o con esos amigos que ya son su “familia del alma”, y a Libra esto le gusta sí, pero también le fascina andar en el jijijí-jojojó con más personas, para no aburrirse y tener conversaciones interesantes. Si Cáncer supera su timidez y ganas de encachorrarse todo el día en su cama y de repente sale con Libra a socializar, y Libra también le baja dos rayitas y disfruta sus momentos hogareños, superarán la bronca. A la hora de la hora, ambos signos son muy compatibles en cuanto a lo que buscan, que es una relación en donde haya un trato terso y cariñoso y sobre todo, estabilidad, para construir tanto una relación armoniosa (el objetivo de Libra), como una familia o un ambiente hogareño cálido (la finalidad de Cáncer). * * (📸 instagram Candice Swanepoel) #CosmoLau #LaGuasaAstrológica #combinaciónLibraCáncer #LibraCancer #CandiceSwanepoel #HermannNicoli #ZodiacSignsCompatibility #Astrología #Astrology #Zodiaco #Zodiac

A post shared by cosmoLau (@cosmolau_) on

Кендис била во долга врска со свршеникот, манекенот Херман Николи, со кој има два сина, Анак и Ариел.

Но, иако важеле за еден од најстабилните парови, таа кон средината на 2019-та година потврдила дека е сама.

Николи повеќе го нема на нејзините фотографии од септември 2017-та година, а престанале и да се следат на Инстаграм. Исто така, кога убавицата во тоа време одговарала на приватни прашања од фановите, открила дека е слободна, но не сакала да открива повеќе детали.


Парот од почетокот бил многу таен кога станува збор за нивниот однос, Бразилецот ретко можел да се види на нејзините ревии, црвените теписи и јавните настани. 

Меѓутоа, многумина шокирала нејзината изјава дека во животот имала само еден маж, односно сексуален партнер, и тоа токму нејзиниот поранешен свршеник.

Овој пар бил заедно уште од 2005-та година, кога Кендис имала само 17 години.

Како што е познато, Херман бил прв партнер на убавата Кендис, и од тогаш не се знае дали убавицата била со некој друг.Спонзорирани линкови

Маркетинг