Двајца мртви утрово при грабеж во казино на Качанички пат

Точка

15/02/2020

10:55

7.247

Големина на фонт

а а а

Разбојништво се случило утрово кај казиното „Вегас“ на Качанички пат. Група од напаѓачи со автоматско оружје, испукале неколку куршуми кон засега непознати лица, потврдиле од МВР за „А1он“.

Застрелани се две лица, кои загинале на лице место.


Од МВР велат дека го проверуваат настанот, а детали за тоа колку лица учествувале, како и колку се повредени, ќе соопштат наскоро.Спонзорирани линкови

Маркетинг