Сексапил, раскошни фустани и цветни дезени: Ова се најдобрите моменти од Модната недела во Њујорк

Точка

15/02/2020

12:52

1.690

Големина на фонт

а а а

Официјално заврши Модната недела во Њујорк, а некои од претставените колекции веднаш посакавме да ги имаме во нашите ормари.

На неодамна одржаната модна недела, Оскар де ла Рента одржа ревија во книжарница, воглавно претставувајќи креации за ноќни излегувања, додека Проенза Шулер се поиграла со асиметријата и голите рамена како главен акцент. 

Каролина Херера покажа колекција полна со раскошни фустани со А крој, Тори Бурч се фокусирала на цветниот дезен, како на чизмите, така и на фустаните додека Том Форд претстави фантастична колекција полна со сексапил.

Ова се најдобрите моменти од неделата на мода во Њујорк:

Оскар де ла Рента

Проенза ШулерКаролина Херера

Тори Бурч

Том Форд
Спонзорирани линкови

Маркетинг