Јахтата на најбогатиот човек се закотви во Шибеник: Дали со него е жената поради која изгуби 37 милијарди долари?

Супермен

11/08/2020

22:05

30.679

Големина на фонт

а а а

Јахтата е долга 136 метри, опремена е како пловечки хотел, поседува 11 кабини со приватни тераси, а на неа може да се угостат 25 луѓе.

Јахтата „Flying Fox“ забележана била на пристаништето покрај Шибеник. Луксузното пловило му припаѓа на најбогатиот човек на светот, па се зборува дека богаташот ова лето е на Јадранот, но се поставува прашањето дали со него е жената поради која што изгуби 37 милијарди долари, а за тоа не зажалил ниту една секунда.

Оваа луксузна јахта му припаѓа на Џеф Безос и е вистински пример за луксуз.

Јахтата е долга 136 метри, опремена е како пловечки хотел, поседува 11 кабини со приватни тераси.

Ја красат пространа палуба и луксузна спална кабина, џакузи, базен, теретана, џет ски, кино и полигон за хеликоптер.

Инаку Безос е ''тежок'' 131 милијарди долари, а судејќи според неговите одмори на јахта од претходните години, би можело наскоро да приреди и некаков љубовен спектакл.

Сопственикот на „Amazon“ поради бракоразводна парница останал без 37 милијарди долари, но воопшто не жали поради тоа.Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk