Славни личности кои обожуваат Ролекс часовници

Супермен

11/08/2020

14:40

1.117

Големина на фонт

а а а

Ролекс е веројатно најпознатиот часовничарски бренд на светот...

Овој бренд пред неколку децении стана синоним за луксуз, успех, престиж, мода, стил и богатство. Денес, ништо не е променето – Ролекс сè уште прави да бидеме импресионирани кога некој да го изговори ова име. 

Дека брендот Ролекс е најдобар, но и најпопуларен произведувач на часовници говори и фактот дека низ децениите го носеле некои од најпознатите и најбогати личности на планетата.

Денеска ви претставуваме неколку најпознати личности кои ставиле Ролекс часовник на својот зглоб. Многумина од нив велат дека тој е најдобар часовничарски бренд на сите времиња и засекогаш ќе му останат верни.
Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk