Џорџина или Ивана? Погледнете каква убавица е сестрата на сопругата на Роналдо

Супермен

17/09/2020

21:35

7.335

Големина на фонт

а а а

Џорџина Родригез, прекрасната вереница на познатиот Кристијано Роналдо - ја знаат сите, но дали сте знаеле дека има сестра?

Ивана Родригез е четири години постара од својата позната сестра, а на Инстаграм ја следат 270.000 корисници, меѓу кои и нејзиниот зет Кристијано.

За разлика од Џорџина, која тешко е да ја видиме во гламурозно издание, според фотографиите, Ивана сака да експериментира со различни стилови, па така, често ја менува фризурата и бојата на коса.

Со сестра ѝ е многу блиска, а покрај една заедничка фотографија напишала: „Сестра ми ми е најдобра пријателка. Ја сакам бесконечно“.

 

View this post on Instagram

Can't read my #Pokerface 😎📖⛔

A post shared by Ivana Rodríguez 🌞 (@ivana_rh) on

View this post on Instagram

#Moments #❤️

A post shared by Ivana Rodríguez 🌞 (@ivana_rh) on


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk